Assemblée de Corse



Assemblée de Corse




Assemblée de Corse







I trè Cummissioni Urganichi






Cummissioni Cultura, Lingua è Ambienti

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi : 

  • A lingua è a cultura corsa
  • U patrimoniu
  • Pulitica di l’audiovisivu è di a stampa
  • L’ambienti
  • A furesta
  • L’incendii
  • U trattamenti di u frazu
  • A ghjistioni di l’energia è di i risorzi in acqua

Prisidenti: Don-Joseph LUCCIONI 
Vici Prisidenti : Anna Maria PIFERRINI 
Rappurtatori:  Elisa TRAMONI 

Membres: 
ANDREOTTI Maria-Francesca
CHIODI Ange
CIANCIONI Claire
GAMBOTTI Léa
GRAZIANI Anna-Maria
LECA Francesca
MAROSELLI Thomas
MUCCHIELLI Dumenicu
PEYRAUD-LEONETTI Clara
SERVAS Julien
THEOLEYRE Jérémy
BENEDETTI Laura Maria
MATTEI Laetitia
de ROCCA SERRA Pierre
FAZZINI Maxime
GHERALDI Prescillia
VERGELLATI Clara

Cummissioni Suciali, Educazioni è Furmazioni

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi : 
 

  • L’educazioni
  • A furmazioni prufissiunali
  • L’insignamentu superiori è a ricerca
  • I sport
  • L’alloghju
  • A lotta contr’à a precarità è u disimpiegu
  • A saluta
  • L’azzioni sanitarii è suciali

Prisidenti: Paul SALORT 
Vici Prisidenti : Antoine CAVALLI 
Rappurtatori : Ella FILIPPI 

Membres: 
BATTISTELLI Sonia
DELOGU Luiggi
FERRANDI Julia
GAMBINI Marc-Antoine
LENZIANI Lucia
MEYNIEU Marie-Michèle
PIERI Pasquale
SAOLI Léa
ZANI Jean-Paul
BIAGGI Dumenicu
BOURNOT Alexya
RIVA Laura
MALTESE Guillaume
TRIMAILLE Coralie
ANDREANI  Julie
 SERRE Danael
GIFFON Jean-François
RICHARD Tony

Cummissioni Svilluppu ecunomicu, Trasporti è Affari Auropei

Sta cummissioni studiighja capu nanzu di a seduta publica è nant’à cunvucazioni di u so prisidenti, i cartulari chì sò in u so duminiu di cumpetenzi : 
 
  • L’industria, u cummerciu è l’artisgianatu
  • U turisimu
  • A pulitica di valurizazioni di l’internu
  • I trasporti
  • Telecummunicazioni è tecnulugii novi
  • Affari aurupei è internaziunali

Prisidenti : Baptiste MAESTRACCI  
Vici Prisidenti : Maria Lucia SANTONI 
Rappurtatori : Camille MARTELLI 

Membres: 
FREY Johanna
GARBAA Cyril
LINALE Thomas
LOVISI Laura-Stella
PAGANELLI Pierre-Joseph
PETRI-GUASCO Jean-Georges
RAFFALLI Pierre-Hilaire
RINIERI Ilona
SANTONI Jean-Marie
TADDEI Laurène
TURCHI Lily-Marie
VESPERINI Petru-Antone
COLONNA Jean
GABRIELLI Arnaud
PERETTI Michel
MUSELLI Pierre-André